Otsingumootoritele Optimeerimine

Veebisaidi haldamisel on oluline muuta oma veebisait külastaja jaoks atraktiivseks, kuid sama oluline on muuta see atraktiivseks ka otsingumootorite jaoks, mis igapäevaselt internetti indekseerivad. Veebisaidi optimeerimine otsingumootorite jaoks tagab, et teie leht on Google'i, Yahoo ja teiste otsingumootorite otsingutulemites kõrgemal kohal.

Jaga postitust

Otsingumootoritest lähemalt

Otsingumootori mõistet kuuldes mõtleme kohe Google’ile, Yahoo’le või muule sarnasele veebisaidile, mis lihtsustavad internetist sisu otsimist. Kuidas aga otsingumootor tegelikult töötab? Kuidas teada, kus kõik lehed asuvad ning millist sisu nad sisaldavad?

Google kasutab tegelikult mitut Googleboti, mis on Google’i loodud veebirobotite üldnimetus. Taolised veebirobotid skanneerivad iga päev kogu internetti, tehes iga veebisaidi ning selle sisu kohta märkmeid. Seejärel teatavad Googlebotid leidudest Google’ile ja kogutud andmeid töödeldakse ja lisatakse juba olemasolevatele andmetele protsessis, mida nimetatakse indekseerimiseks

Oluline on fikseerida, milliseid andmeid robotid veebilehelt koguvad. Nii on võimalik teostada optimeeringuid, et veebilehe positsiooni (SEO-reitingut) otsingumootorites parendada teha.

Otsingumootoritele silma jäämine

Google on alustamiseks koostanud põhjaliku optimeerimisjuhendi. Terve juhendi läbitöötamine on, aga aeganõudev ülesanne ning seetõttu oleme teie jaoks välja toonud olulised osad. Järgnevat illustreerib ka pilt Rand Fishkinilt.

Esimene samm otsingumootoritele silma jäämisel on veebileht avalikule Internetile nähtavaks teha. Lisaks sellele oleme välja toonud ka mõned lihtsad juhiseid SEO-reitingute parandamiseks.

Põhitõed: 

  1. Mobiilisõbralik veebileht (otsingumootorid arvestavad seda).
  2. Unikaalsed ja täpsed lehepealkirjad.
  3. Kasutage pealkirja (heading) attribuute tähtsa teksti rõhutamiseks.
  4. Looge saidikaart.

Tulemuste parendamine:

  1. Kasutage metasilte.
  2. Lisage struktureeritud andmete märgendid.
  3. Organiseerige oma saidi hierarhia.
  4. Vältige postitutes väga pikku lauseid.
  5. Reklaamige oma veebilehte (tasuline teenus).

Neid juhiseid järgides peaks iga veebilehe SEO-reiting võrdlemisi heale tasemele tõusma. Juhendi täielik läbitöötamine tagab, aga veelgi paremaid tulemusi. Sõltuvalt teie veebilehe tehnilisest lahendusest võivad selles protsessis abiks olla teegid. WordPressil on palju lisateeke ehk pluginaid, mis aitavad teil oma veebilehte otsingumootorite jaoks optimeerida.

 

WordPressi pluginad

Advertis kasutab oma veebilehe sisu optimeerimiseks Yoast SEO pluginat. Yoast SEO võimaldab hõlpsasti lisada ja hallata seotud märksõnu, optimeerida teksti- ja lõigupikkusi, siselinke, metasilte ja palju muid optimeeringuid, millest varem rääkisime. Funktsioonide täieliku loetelu leiate siit. Kindlasti on olemas ka muid pluginaid, mis pakuvad sarnast funktsionaalsust. Tööriistad eelmainitud eesmärkide täitmiseks jätame igale lugejale ise valida.

 

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti