Sisuhaldussüsteemidest Lähemalt

Kui olete otsustanud reklaamlehe kasuks, läheb teil tõenäoliselt vaja sisuhaldussüsteemi. Sisuhaldusüsteem on veebilehe haldussüsteem, mille abil on võimalik lisada, kujundada ning hallata veebilehe sisu ilma programmeerimata. Sisuhaldussüsteemi eesmärk on teha veebihaldus lihtsaks ja kättesaadavaks ka mitte-tehnilistele inimestele.

Jaga postitust

Sisuhaldussüsteemidest lähemalt

Eelmises blogipostituses rääkisime reklaamlehe ja veebirakenduste erisustest. Sisuhaldussüsteem on tegelikult kellegi teise poolt loodud veebirakendus, mida saab kasutada reklaamlehe ehitamiseks.

Ette on programmeeritud kõik loogika failihaldusest, lehehaldusest, turvalisusest kuni kujundamiseni välja. Lõppkasutajal jääb üle ainult sisuhaldussüsteemi abil omale sobiv reklaamleht kujundada. Sisuhaldussüsteeme kasutavad samamoodi ka kogenud programmeerijad ja IT ettevõtted ning neid on võimalik ka oma nägemise järgi edasi programmeerida. Sisuhaldussüsteeme on erinevaid ning järgnevalt tutvustame nelja populaarset valikut.

Advertis soovitab: Sisuhaldussüsteem WordPress

Kas teadsite, et sisuhaldussüsteemi WordPress peal töötab üle 39% maailma veebilehtedest? Vaieldamatult maailma kõige populaarsem sisuhaldussüsteem WordPress on tasuta ning avatud lähtekoodiga tarkvara, mille arendusse saab panustada igaüks. Taoline läbipaistev arendus ja lähtekood tagavad ka WordPressi turvalisuse ja jätkusuutlikkuse.

WordPress alustas blogitarkvarana, kuid on nüüdseks välja arenenud täieõiguslikuks sisuhaldussüsteemiks, mille saab ülesse seada reaalselt minutitega. WordPressiga saab kujundada blogisi, veebilehti ning tutvustada oma firma tegevust. WordPressile lisavad võimsust erinevad pluginad, millega on võimalik WordPressi baasfunktsionaalsust laiendada. Näiteks on võimalik plugina WooCommerce abil muuta WordPress veebipoeks. Pluginaid on palju, mõned pakuvad statistikat lehe külastuste osas, teised optimeerivad veebilehe otsingumootorite jaoks ning kolmandad tõlgivad mitmekeelseks. Võimalusi on palju. WordPressi on võimalik ka ise ümber programmeerida, et endale sobivat funktsionaalsus implementeerida, kui seda pluginate kujul juba ei eksisteeri.

Miinuseks on see, et kuigi WordPress ise on tasuta ning leidub palju pluginaid, mis võimaldavad WordPressi baasfunktsionaalsust laiendada, siis nõuavad need pluginad tavaliselt mingist hetkest raha.

Sisuhaldussüsteem Drupal

Drupal on tasuta avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem. Sarnaselt WordPressiga on võimalik Durpali baasfunktsionaalsust pluginate abil laiendada. Drupal on populaarne ülikoolide ja riigiasutuste seas. Drupaliga alustada on vähetehnilistele kasutajatele raskem, kui võrrelda näiteks WordPressiga. Drupalit on, aga selle eest võimalik väga palju ümber ehitada ning seega sobib hästi IT teenuste või projektide toetamiseks.

Sisuhaldussüsteem Joomla

Joomla on tasuta ning avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem. Joomlat kasutab artikli kirjutamise hetkel üle 2 miljoni aktiivse veebilehe. Joomla puhul tuleb sisuhaldussüsteemiga kaasa platvorm otsingumootoritele optimeerimiseks ning selleks ei pea uusi pluginaid paigaldama. WordPressis võib selline teenus plugina all kohati tasuline olla. Joomlal on palju pluginaid ning sarnaselt WordPressile on sedagi võimalik laiemaks programmeerida. Lisaks tuleb Joomlaga kaasa tasuta ning sisseehitatud mitmekeelsuse tugi.

Sisuhaldussüsteem Wix

Wix erineb eelnevatest sisuhaldussüsteemidest kinnise lähtekoodi tõttu. Wixi puhul ei pea domeeni ega veebimajutuse peale mõtlema ning kõik teenused tulevad ühe paketina, sealhulgas sisuhaldussüsteem. Wixi sisuhaldussüsteem on visuaalne, sarnaselt Eesti ettevõttega Voog. Wixi poolt on ette tehtud palju disainimalle, mille hulgast on võimalik valida, kui pole aega või viitsimist ise kujundama hakata. Tuleb ära mainida, et kui disainimall on valitud, siis seda enam vahetada kahjuks ei saa. Wixi kõik-hinnas pakett tuleb omapoolsete piirangutega.

Kuna veebimajutuse üle kliendil reaalset kontrolli pole, siis pole ka võimalik Wixi väga palju programmeerimise abil edasi laiendada. Wixil on pluginapood, mille abil on võimalik mõningaid lisafunktsionaalsusi soetada. Wixi abil veebipoe loomiseks tuleb tavapaketile veel peale maksta.

Kokkuvõtvalt

Üleüldiselt pakuvad kõik eelmainitud sisuhaldussüsteemid sarnaseid võimalusi tavalise reklaamlehe loomiseks. Kõikide puhul märkame, et on valmis ehitatud mingi baas mida on võimalik mingite laienduste (pluginate) abil laiendada ja ümber kujundada.

Avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteeme on võimalik ka oma nägemise järgi veebirakenduseks programmeerida. Mängu tuleb näiteks kasutajamugavus algajale. Algajal või mittetehnilisele isikule soovitame WordPressi.

Arendajatel ning digiagentuuridel soovitame kaaluda ka Drupalit või Joomlat. Wix võiks sobida mittetehnilistele inimestele, kellel pole huvi laienenud lisafunktsionaalsuse vastu ega aega veebilehe kujundamiseks, majutuse ning domeeni soetamiseks ja administreerimiseks. Wixi puhul tuleb, aga arvestada piirangutega.

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti