Veebimajutus Eestis: Kiirülevaade

Eestis on palju veebimajutuse pakkujaid. Maailma mastaabis on neid veelgi rohkem ning kõik pakuvad sarnaseid teenuseid. Kuidas valida lugematute majutuspakkujate vahel ning leida oma ettevõtte vajadustele kõige sobivam? Uurime seda ja veelgi enam ning anname kiirülevaate populaarseimatest Eesti veebimajutuse pakkujatest.

Jaga postitust

Reklaamleht vs Veebirakendus

Tähtis on eristada reklaamlehte veebirakendusest. Reklaamlehe eesmärk on potentsiaalsetele klientidele oma ettevõtet ning teenuseid või tooteid tutvustada. Sellise lahenduse puhul ettevõte põhitegevus siiski veebipõhiselt ei toimu. Reklaamlehe tehniliseks lahenduseks sobib tavaliselt sisuhaldussüsteem WordPress või Drupal, mida saab hallata ilma programeerimata. Eelnev sobib ka e-poodideks plugina WooCommerce abil.

Veebirakenduse puhul pakub veebileht ise mingeid teenuseid või äriloogikat ning on tunduvalt kallim lahendus, nõudes tihti ka programmeerijate ning haldajate regulaarset tähelepanu.

Veebimajutus teenusepakkuja valimisel tuleks esmalt kaaluda oma ettevõtte vajadusi. Mis saab olema veebisaidi täpne eesmärk? Kas on vaja ainult reklaamlehte, kus kuvatakse ettevõtte teenuseid? Kas on vaja meiliserverit? Kas veebisait saab olema hoopis täieõiguslik veebirakendus?

Oluline on mõista, kas teie veebileht saab olema lihtsam reklaamleht/e-pood või keeruline veebirakendus.

Advertis soovitab: Veebimajutus.ee

Veebimajutus on üks populaarsemaid veebimajutuse teenusepakkujaid Eestis. Veebimajutus pakub konkurentidega võrreldes, kvaliteeti kaotamata, kõige odavamat majutusplaani. Ettevõte pakub tööpäeviti kliendituge ning on väga paindlik kliendi vajaduste suhtes. Veebimajutus on ideaalne sisuhaldussüsteemi WordPress ning PHP, Ruby, Python veebirakenduste jaoks. Veebimajutuse LAMP-stacki pakutavate teenuste kohta saab täpsema ülevaate tabelist.

Odavaim Plaan Odavaim Pilv Sisuhaldus süsteem Veebirakendused Andmebaasid Meiliserver

5.21€/kuu

Puudub

WordPress

PHP
RUBY
PYTHON

MySQL
PostgreSQL

Jah

Zone

Veel üks populaarne teenusepakkuja Eestis on Zone. Zone pakub Veebimajutusele sarnaseid teenuseid, kuid pakub lisaks ka pilvelahendusi ja Node.js tuge. Zone sobib ideaalselt sisuhaldusüsteemide jaoks, näiteks WordPress või Drupal. Zone’i pilvevõimalused pakuvad ka võimalust veebirakendusi majutada. Tuleb meeles pidada, et pilveteenused maksavad alati rohkem ning see on ka õigustatud.

Odavaim Plaan Odavaim Pilv Sisuhaldus süsteem Veebirakendused Andmebaasid Meiliserver

5.55€/kuu

9.12€/kuus

WordPress ja palju muud.

NodeJS tavalises

Pilves piirangud puuduvad

MySQL

Jah

Voog

Kui WordPress tundub teie jaoks keeruline, pakub Voog majutusplaani, mis sisaldab nende enda sisuhaldussüsteemi. Voogi veebiehitaja võimaldab teil luua mitmekeelseid veebilehti, e-poode või blogisi. Voog ei paku pilvelahendusi, mistõttu on veebirakenduste majutus piiratud. Voog võib sobida mittetehnilistele inimestele, kes otsivad visuaalselt orienteeritud sisuhaldussüsteemi.

Odavaim Plaan Odavaim Pilv Sisuhaldus süsteem Veebirakendused Andmebaasid Meiliserver

8.00€/kuu

Puudub

Voog

Otsene ligipääs puudub

Ei

Core Solutions

Core Solutions on Eesti teenusepakkuja, kes pakub lisaks tavapärastele veebimajutus- ja pilvelahendustele ka serverimajutust. Core Solutions pilveteenused on samuti väga paindlikud, võimaldades teil vastavalt vajadusele pilve jõudlust kohandada. Suurem jõudlusega kaasneb ka kallim hind.

Odavaim Plaan Odavaim Pilv Sisuhaldus süsteem Veebirakendused Andmebaasid Meiliserver

2.00€/kuu

2.95€/kuu

WordPress ja muud

Pilves piirangud puuduvad

MySQL

Jah

Radicenter

Radicenter pakub sisuhaldussüsteemi WordPress majutust ning sarnaselt Veebimajutusele ka Ruby veebirakenduste ja meiliserveri tuge. Radicenter ei paku ühtegi pilvelahendust.

Odavaim Plaan Odavaim Pilv Sisuhaldus süsteem Veebirakendused Andmebaasid Meiliserver

5.55€/kuu

Puudub

WordPress

Ruby

MySQL

Jah

Kokkuvõte

Olles vaadelnud viie erineva veebimajutuse teenusepakkuja teenuseid Eestis võime liigitada teenused kahte kategooriasse.

Esimene neist on lihtsalt seadistatav, sisuhaldusüsteemi sisaldav lahendus. Näiteks WordPress, millele on lisatud teatud jõudlusparameetrid ja tavaliselt meiliserver. Antud teenus sobib ideaalselt mittetehnilistele inimestele, kes soovivad oma ettevõtte digitaalselt kohalolu suurendada. Visuaalselt attraktiivsed veebilehed, blogid ja e-poed on tavaliselt sellise majutuse peamised väljundid.

Teine kategooria on pilvelahendused. Pilvelahendustest võime mõelda kui serveriruumi rentimisest sarnaselt nagu päriselus kontorit renditakse. Võite vabalt kohandada oma serveriruumi oma äranägemise järgi. Pilvelahendused sobivad suurepäraselt veebirakenduste või mõne muu digitaalse teenuse jaoks, mis ei ole puhtalt reklaamleht. Pilveteenustel on tavaliselt suurem hind.

Lõpuks sõltub kõik teie ärivajadustest. Kas peaksite valima lihtsa sisuhaldussüsteemiga veebimajutuse või pilvelahenduse?

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti