Kaardirakendused

Kaardirakendusi kasutatakse peamiselt kasutajale asukoha või juhiste kuvamiseks. Näiteks klientidele füüsilise kontori või poe asukoha näitamiseks. Reklaamlehtedel kohtame tihti eelmainitud lahendust, kuid kuidas see töötab ning mis võimalusi veel on?

Jaga postitust

Kaardirakendused

Enamus sisuhaldussüsteeme ja disainitemaatikaid on loonud endale mooduleid või elemente, mis liidestuvad Google Mapsiga ja kuvavad Sinu soovitud asukoha kodulehel. Disainitemaatika Elementor pakub selleks näiteks allolevat võimalust, kus kuvame demoks Ülemiste Keskust.

Selline lahendus sobib hästi, kui soovitakse ainult staatilist asukohta kuvada. Tegelikult on  võimalik aluseks võtta ka mõni kaardisüsteem (Google, Bing Maps) ja selle otsa arendada dünaamiline rakendus, mis suudab teha palju enamat. Palju huvitavaid näiteid võib leida JotFormi kodulehel avaldatud blogipostitusest. Ärivaldkonnas kasutatakse kaardisüsteeme näiteks logistika ja navigatsiooni valdkonnas.

Liidestuvat kaardisüsteemi ei paku aga ainult Google, vaid ka Bing Maps ja näiteks OpenStreetMap, mille erinevatest aspektidest järgnevalt ka räägime.

Google Maps

Google Maps on vaieldamatult kõige populaarsem ning siiani meie kogemuste põhjal ka arendajale kõige mugavam. Kiirus on siin võtmesõna ning liidestusprotsess on lihtne ja arendajale on palju dokumentatsiooni, millest arendamisel lähtuda. 

Võimalusi on palju, alustades markeritega ning lõpetades juhistega suvalisest punktist A punkti B, täpselt nagu seda pakub Google Maps rakendus. Google Maps pakub ka reaalajas asukoha- ja liiklusinfot (teesulud, ummikud jne). Näited võimalustest leiab Google näidetekogust.

Ainsaks puuduseks, mida Google Mapsi puhul välja tuua, on hind, mis võib suure päringute arvu puhul kalliks osutuda. Nimelt sõltub hind päringute arvust ehk mida rohkem päringuid, seda kallim hind.

Google pakub kuus 200$ tasuta krediiti, mille eest päringuid teha. Võimaluste testimiseks hea valik. Hinnakirjaga saab tutvuda siit.

Bing Maps

Bing Maps on Microsofti toode, mis on Googlest alati justkui ühe sammu võrra maas. Bing Mapsi mobiilitugi jääb Google Mapsile veidi alla, kuid veebirakenduste osas pakub täitsa konkurentsivõimelisi teenuseid. Sarnaselt Google Mapsile on võimalik Bing Mapsi kasutades pakkuda asukohateenuseid ning juhiseid punktist A punkti B.

Kasuks tuleb Bing Mapsi odavam hinnakiri, millega on võimalik tutvuda siit. Näiteks pakub Bing Maps haridusasutustele päevas tasuta 50 000 päringut, mille tõttu Advertis ka ühe Tartu Ülikooli veebirakenduse arendamisel Bing Mapsi kasuks otsustas.

Bing Mapsi on kasutanud näiteks TomTom ja Waze.

OpenStreetMap

OpenStreetMap ehk OSM on algatus luua vaba maailmakaart, mida saaksid kõik oma kaardisüsteemide arendamisel tasuta kasutada. Sarnaselt eelmainitud kaardisüsteemidega, pakub ka OSM häid võimalusi arendajatele, olles sealjuures täiesti vabavaraline.

OSM jääb võib-olla veidi alla täpsuse ja kasutusmugavuse osas, kuid on pidevas arengus.

OSMi abil loodud teenuste ja toodete nimekirja leiab nende wikilehelt.

Kokkuvõtvalt

Kokkuvõtvalt peaks valiku langetama arvestades eelarvet, ärilisi vajadusi ja eeldatavat kasutajate arvu

Google Maps on hetkel kõige täpsem ja kiirem teenus, kuid ka kõige kallim juhul, kui päringute arv on suur.

Bing Maps on sobiv veebirakendustele ning odavama hinnakirjaga. Kui tegemist on  haridusasutuse või mittetulundusühinguga ja päringute arv on väiksem kui 50 000, võib Bing Maps olla sobiv lahendus.

OpenStreetMap sobib, kui soovite täiesti vabavaralist lahendust.

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti