Mobiilisõbralikud veebilehed

Tänapäeval surfab valdav osa kliente veebi nutitelefonis. Seetõttu oleks veebilehe omanikul või haldajal mõistlik pakkuda mobiilisõbralikku veebilehte. Järgnevas blogiartiklis uurime, kuidas tagada oma veebilehel mugav kasutajakogemus ka väiksemate ekraanidega külastajatele.

Jaga postitust

Kuidas tagada mobiilisõbralikkus?

Mobiilisõbralik veebileht oskab veebilehe sisu serveerida ka monitoridest väiksematele ekraanidele. Sõltuvalt Sinu veebilehe tehnilisest lahendusest on võimalik kasutada erinevaid meetodeid mobiilisõbralikkuse tagamiseks.

Kui kasutate veebilehe ehitamiseks sisuhaldussüsteemi (näiteks WordPress), siis on kõige lihtsam osta litsents mõnele mobiilisõbralikule disainitemaatikale (ingl. k theme) nagu seda on näiteks Elementor ja Enfold

Kui Sinu veebilehe tehniline lahendus sisuhaldussüsteemi ei kasuta või soovitakse rohkem võimalusi, võib abiks olla disainiraamistik Bootstrap.

Elementor

Elementor on üks maailma populaarseimaid disainitemaatikaid sisuhaldussüsteemile WordPress. Elementor pakub kasutajatele suurel hulgal mobiilisõbralikke disainielemente ning seega on mobiilisõbralikkus automaatselt kaasas.

Lisaks pakub Elementor visuaalset elemendiredaktorit, mille abil on võimalik veebilehte disainida ka inimestel, kes tehnoloogiavallas igapäevaselt ei tegutse. Kellele pakutavatest elementidest väheks jääb, võib omal soovil ka Elementorit programmeerides laiendada.

Enfold

Sarnaselt Elementorile on ka Enfold mobiilisõbralik disainitemaatika sisuhaldussüsteemile WordPress. Enfold pakub samuti mobiilisõbralikke disainielemente ja visuaalset elemendiredaktorit. Mobiilisõbralikkus tuleb automaatselt kaasa

Disainitemaatika valimisel tuleks arvestada temaatika poolt pakutavat elemendiredaktorit ja disaini
elemente. Disainitemaatikad on enamasti sarnaselt ehitatud, erinevad ainult disainielementide arv ja pakutav valik. 

Tihtipeale valitakse endale disainitemaatika demolehtede järgi.

Suurema valiku disainitemaatikaid ja nende peale ehitatud demosid leiab lehelt ThemeForest.

Disainiraamistik Bootstrap

Kui Sinu veebileht ei kasuta mõnda populaarset sisuhaldussüsteemi või eelmainitu ei kata piisavalt Sinu disainivajadusi, tasuks kaaluda disainiraamistikku Bootstrap.

Bootstrap on maailma kõige populaarsem mobiilisõbralik disainiraamistik, mida kasutab enamus maailma veebirakendusi. Bootstrap pakub valmis programmeeritud ehitusplokke, mida kasutades disainipiirangud sisuliselt puuduvad.

Bootstrap on mõeldud eelkõige arendajatele ja disaineritele, raamistiku liidestamiseks ja kasutamiseks on tõenäoliselt vaja arendaja abi. Samuti ei paku Bootstrap visuaalset elemendiredaktorit nagu seda teevad Enfold ja Elementor. Bootstrap on hea valik, kui Sinu veebilehte haldavad arendajad.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui puudub vajadus väga eriliste disainilahenduste järgi soovitame hankida litsentsi Sinule sobivale disainitemaatikale. Kui Sinu veebilehe tehniline lahendus ei kasuta sisuhaldussüsteemi või on vajadus erilahenduste järele, soovitame disainiraamistikku Bootstrap.

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti