Veebipoe Makselahendused

Veebipoe loomisel tuleb otsustada, millised saavad olema maksevõimalused. Kas on mõistlik need ise arendada või kasutada olemasolevaid lahendusi? Alljärgnevalt vaatamegi, kuidas valida erinevate teenusepakkujate vahel ning leida enda veebiärile kõige sobivam makselahendus.

Jaga postitust

Makselahenduste integreerimine

Üldiselt ei ole mõistlik makselahendusi oma veebipoele ise välja arendada. Põhjuseks on peamiselt aja- ja rahakulu. Lisaks tuleb tagada turvastandardid, mida regulaarselt ka auditeeritakse, kuna tegemist on makseteenustega

Efektiivsem on kasutada mõne teenusepakkuja poolt liidestatavat maksemoodulit ning jätta arendus- ja turvakulud nende katta. Selliseid teenuseid pakuvad Eestis näiteks Maksekeskus ja Montonio. Välismaksete pakkujana on populaarsed näiteks Paypal ja Stripe. Antud maksemoodulid aga teenivad Sinu tehingute pealt ka tulu.

Kohalikud maksemoodulid pakuvad kasutajatele pangalinke. Pangalingid võimaldavad klientidele mugavaid ja krediidivabu makseid läbi kohalike pankade. Lisaks võiks klientidele pakkuda  krediitkaardi maksevõimalust. Sellega on tagatud, et makseid on võimalik teostada ka rahvusvahelistel klientidel.

Kõiki eelmainitud mooduleid saab nii populaarsete sisuhaldussüsteemidega kui täiesti in-house rakendustega liidestada.

Maksekeskus

Maksekeskust tutvustasime juba veebipoodide blogipostituses ning käesolevas postituses keskendume rohkem arendusvõimalustele.

Maksekeskus pakub arendajatele tööriistu, mille abil on võimalik Maksekeskuse maksemoodul üles seada ka Sinu veebirakenduses. Võimalik on teostada testmakseid ning vaadelda, kuidas maksed läbi süsteemi liiguvad.

Kõik arendajale vajalik on saadaval Maksekeskuse dokumentatsioonis.

Montonio

Montonio on teenusepakkuja, kes võimaldab Baltikumi pangalinke ja rahvusvahelisi kaardimakseid moodulina, mis on lihtsasti integreeritav populaarsetesse sisuhaldussüsteemidesse nagu WordPress, Magneto ja PrestaShop.

Montonio pakub tööriistu ka arendajatele ning seega on seda samuti võimalik liidestada  veebirakendustesse.

Montonio iseärasuseks on nende hinnakiri, kus iga tehingu pealt võetakse kindel summa (5 senti), mitte protsent tehingult.

Stripe

Stripe on rahvusvaheline makseteenuste pakkuja, kelle teenuseid on võimalik integreerida sisuliselt iga veebikaupleja kodulehele. Stripe teenuseid kasutavad rahvusvahelised kliendid, näiteks Booking ja Shopify

Stripe on krediidimaksete jaoks usaldusväärne ja universaalne valik. 

Stripe pakub valmis mooduleid WordPressi, Magneto, Drupali ning teiste sisuhaldussüsteemide jaoks. Samuti pakub Stripe tööriistu arendajatele ning dokumentatsiooniga on võimalik tutvuda siin.

Stripe ei paku kohalikke pangalinke, seega ei ole ta lokaalsel turul hea valik. Stripe sobib pigem rahvusvahelisele turule.

Valik teenusepakkuja kasuks tuleks langetada Sinule sobivate lepingutingimuste, liidestusmugavuse ja hinnakirja suhte abil. 

Tundub huvitav?

Vestleme sel teemal...

etEesti